هواشناسی گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی شنبه 11 دی 1395 ساعت 1:23 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/10/11)

با عرض ادب و احترام خدمت یکایک هموطنان عزیزم و همینطور تبریک سال جدید میلادی به همه ی شما خوبان ، بویژه هموطنان مسیحیمون ، آرزوی بهترین ها رو برای شما مخاطبان عزیز داریم انشاالله امروز هم ما را تا پایان همراهی فرمایید.

 

" هفته ی کم بارش برای کشور ، نقطه ی مقابل این هفته در روز های نه چندان دور "

 

نقشه ها و مدل های پیش یابی بیانگراستقرار پرارتفاع نسبتا گرم روی کشور طی هفته ی جاری می باشد لذا شرایط جهت بلاکینگ بارشی ، یعنی قرار گیری سد بارشی در راه امواج بارش زا ، طی این مدت می باشد بر این اساس طی 48 ساعت آینده در نیمه ی شمالی کشور و دامنه های البرز و زاگرس ، در بعضی مناطق افزایش ابر و وقوع رگبارهای پراکنده دور از انتظار نمی باشد این شرایط قدری قویتر برای 24 ساعت آینده در استان های ساحلی جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد و در پاره ای از مناطق پدیده ی مه رو خواهیم داشت تا اینکه از اواخر وقت دوشنبه شاهد نفوذ موجی نسبتا نا پایدار از جنوب غرب به کشور خواهیم بود که در مناطق جنوب غربی و بویژه ارتفاعات استان های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان سبب بارش های متناوب برف و باران می شود دیری نمی گذرد که این موج با حرکت شرق سوی خودش استان های مرکزی کشور و بالاخره با تقویت در شرق کشور استان های شرقی کشور را متاثر از بارش های پراکنده ی برف و باران میکند. این موج از قدرت چندانی برخوردار نیست بنابراین بارش ها در مناطق مرکزی کشور بسیار ناچیز می باشد اما با توجه به فرود توده هوای سرد بر روی شرق کشور بارش ها طی روز دوشنبه و سه شنبه برای شمال شرق کشور سر و شکل بهتری به خود میگیرد و طی بامداد چهارشنبه از مرزهای شرقی کشورمان را ترک میکند. در شکل زیر فعالیت سامانه ی بارش زای مذکور را مشاهده می فرمایید.

 

همینطور که مشاهده میکنید بارش ها هرچند کم اما در مناطقی از شرق کشور که با کم بارشی شدیدی مواجه هستند جای شکر داره.

 

" بررسی آخرین وضعیت شاخص ها ، آیا موج برفی در ادامه ی دی ظهور خواهد کرد ؟!! "

         

دوستان همینطور که در هفته های گذشته خدمت شما عرض کردیم از نیمه ی دوم دی با توجه به مساعد شدن وضعیت شاخص ها زمینه ی عرض اندام موج های سرد و برفی و ورود آنها به مدل های پیش یابی فراهم می شود پیرو مطالب عنوان شده ی قبلی ، هم اکنون موج سردی در بازه ی زمانی 18 الی 20 دی ماه در نقشه ها رویت شده که با توجه به تغییرات گسترده ای که تا آن زمان قطعا رخ خواهد داد ترجیها درباره ی این موج یا موج های بعد آن در پست بعدی صحبت خواهیم کرد و فعلا به بررسی شاخص ها ی مهم می پردازیم و بطور کلی در باره ی چگونگی وضعیت جوی طی روز های آتی زمستان صحبت میکنیم. بله همینطور که انتطار می رفت با منفی شدن شاخص های AO و NAO  طی روز های آینده شرایط برای نفوذ کم ارتفاع های بارش زا و همینطور هجوم امواج سرد بارش زا به کشور کاملا فراهم می شود و به امید خدا هیچ مزاحمی سد راه این امواج نخواهد بود بنابراین ما طبق الگوهای امروز با موج های اغلب سریع و زود گذر بهمراه ناهنجاری شدید دمایی روبرو هستیم موج هفته ی آینده درصورت تثبیت از نوع موج های مهاجر اروپایی می باشد که با هوای فوق سرد اسکاندیناوی همراهی می شود در صورت تحقق این موج در اکثر مناطق شمالی بارش برف را خواهیم داشت ضمن اینکه با توجه به سرعت بالای موج وزش باد بسیار شدید خواهد بود بویژه در مناطق ساحلی دریای خزر. در شکل زیر نمودار تغییرات شاخص های AO و NAO  را مشاهده می فرمایید.

                                

 

                                    

شاخص ها ی بالا سیر نزولی به خود خواهند گرفت و این یعنی خبرهای خوش برای کشور عزیزمان. انشاالله تحقق این شرایط سبب بهبود وضعیت بارشی کشور طی یکماهه ی آتی خواهد شد ضمن اینکه بارش های بهمن ماه به مراتب بهتر از دی ماه خواهد بود و ما شاهد نوسانات دمایی بیشتری هستیم اما موج هفته ی آتی که امشب در نقشه ها پدیدار شده و ما هم به علت اینکه تغییرات بالاست فقط مدل های بارشی و دمایی را ارائه میکنیم.

 

مدل پیش یابی جی اف اس که امشب اعتقاد به برف سراسری و کوتاه مدت در سواحل جنوبی دریای خزر داره.در ادامه مدل دمایی طی این روز را مشاهده می فرمایید.

 

با توجه به نفوذ کانترهای سرد به نیمه ی شمالی کشور و همینطور نزدیک بودن بسیار به هم خطوط کانتری شاهد کاهش قابل ملاحظه ی دما طی این روز می توانیم باشیم که آنومالی دمایی طی این روز بیانگر این ادعاست.

 

مشاهده می فرمایید با توجه به کاهش شدید دما بارش ها در اکثر مناطق طبق الگوهای فعلی بشکل جامد یعنی برف خواهد بود دریای خزر هم طی این مدت مواج و توفانی می باشد.

اما با توجه به فاصله ی زمانی زیاد تا موج از شما بزرگوران دعوت میکنیم حتما پست بعدی ما رو ، جمعه ی آتی مشاهده فرمایند که حاوی خبر های خوب برای هموطنان عزیز می باشد . با سپاس و درود فراوان که تا پایان همراه ما بودید .

با عضویت در کانال تلگرام هواشناسی مستقل گیلان متوئو ، ضمن اطلاع از آخرین وضعیت جوی کشور از چگونگی هوای منطقه ی خود طی روز های آتی باخبر شوید ضمن اینکه ما آخرین مدل های پیش یابی را بهمراه تحلیل موج های پیش رو ، خدمت شما دوستان ارائه میکنیم. لطفا با ما در ارتباط باشید ما منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

" یا علی مدد "

 

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی جمعه 3 دی 1395 ساعت 21:40 نظر

هواشناسی مستقل گیلان متوئو(1395/10/03)

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو ، در خدمت شما عزیزان هستیم با بررسی وضعیت جوی کشور طی روز های آینده. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

 

" موج مدیترانه ای خوش بارش در راه کشور "

نقشه های دریافتی از ماهواره و مدل های پیش یابی بیانگر نفوذ تدریجی سامانه ی فعال مدیترانه ای ، از غرب به کشور می باشد که طی بامداد شنبه این امواج ابتدا از استان های غربی و جنوب غربی  و سپس در کل نیمه ی غربی شروع به فعالیت میکنند و سبب بارش باران در این مناطق و برف در مناطق سردسیر و ارتفاعات می شود. با توجه به همراهی این موج با جریانات گرم جنوبی بارش ها در اکثر مناطق به شکل باران خواهد بود و تنها در مناطقی از آذربایجان ها ، استان اردبیل و دیگر مناطق سردسیر غرب و شمال غرب کشور بارش برف رو شاهد خواهیم بود که امکان ایجاد اخلال در آمد و شد ، در گذر گاههای کوهستانی این مناطق دور از انتظار نمی باشد. شکل زیر نحوه ی فعالیت موج را طی روز شنبه نشان می دهد.

رنگ سبز در نقشه مناطقی که بارش باران دارند را مشخص می کند و رنگ آبی نشان دهنده ی بارش برف است ضمن اینکه طی روز های شنبه الی یکشنبه بارش در مناطق غربی کشور از شدت بالایی برخوردار خواهد بود بنابراین احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در استان های زیر دور از انتظار نمی باشد.

استان های ایلام ، شمال خوزستان ، کردستان ، کرمانشاه ، لرستان ، خوزستان ، همدان ، جنوب آذربایجان غربی و جنوب زنجان استان هایی هستند که بیشترین سهم بارشی از موج پیش رو را برای 24 ساعت آینده دارا می باشند .شکل زیر بارش های روز یکشنبه را نشان می دهد.

طی روز یکشنبه بارش ها قدری گسترده تر شده و با توجه به نفوذ هوای خنک عرض های شمالی ، شروع بارش ها را در غرب و مرکز سواحل جنوبی دریای خزر خواهیم داشت ضمن اینکه در مناطقی از پایتخت بویژه مناطق شمالی بارش های باران و در ارتفاعات بارش متناوب برف طی این روز رخ خواهد داد بارش ها در مناطق شمال غربی کشور بیشتر متمایل به برف خواهد بود اما در سایر مناطق تنها در ارتفاعات بالادست و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت. ادامه ی فعالیت موج طی روز دوشنبه در شکل زیر.

طی روز دوشنبه بارش ها به شدت ضعیف شده و در اکثر مناطق به اتمام می رسد تنها در استان خوزستان و چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد و به شکل ضعیفتر مناطق مجاور این استان ها بارش های متناوب باران و در مناطق کوهستانی برف رخ خواهد داد که تا پایان این روز بارش ها به اتمام می رسد در سایر مناطق غرب و مرکز کشور بارش های پراکنده و متناوب طی این روز دور از انتظار نیست.اما مجددا طی روز سه شنبه از سمت جنوب غرب و غرب کشور موج پر سرعتی وارد کشور می شود و استان های جنوبی ، مرکزی و غربی و در نهایت استان های شرق البرز از امواج بارشی این سامانه هرچند ضعیف بهره مند می شوند.(شکل زیر موج سه شنبه)

این موج با سرعت بالایی که داراست بیشتر سبب بارش های رگباری و متناوب برف و باران در مناطق تحت پوشش می شود و همانند موج قبلی ماهیت گرمی دارد بنابراین بارش های این موج هم اکثرا به شکل باران خواهد بود اما طی بامداد و صبح چهارشنبه آخرین ایستگاه بارشی موج، استان های شمال شرقی کشور و شرق سواحل جنوبی دریای خزر می باشد و طی همین روز پدیده ی خاصی در سایر مناطق کشور پیش بینی نمیکنیم تنها در مناطقی از استان های حاشیه ی زاگرس با توجه به رطوبت باقیمانده از موج های قبلی به شکل محلی امکان بارش های بسیار خفیف و پراکنده وجود خواهد داشت. اما موج بعدی طی بامداد پنجشنبه نفوذ خواهد کرد که به جز غرب کشور به نظر کپی برابر اصل موج سه شنبه می باشد در شکل زیر مناطق تحت تاثیر موج بارشی روز پنجشنبه قابل مشاهده است.

همینطور که در شکل بالا مشاهده می فرمایید موج به شکل مورب از جنوب غرب وارد کشور شده و از مرکز کشور عبور کرده و شمال شرق کشور را ضعیفتر تحت تاثیر قرار میدهد.برای روز جمعه با الگوهای فعلی پدیده ی خاصی پیش بینی نمیکنیم اما برای اوایل هفته ی بعدتر موجی سرد این بار زمستانی در نقشه ها به چشم می خورد که به علت تثبیت نشدن موج انشاالله در پست بعدی ، روز جمعه درباره ی آن مفصل بحث خواهیم کرد. اما در ادامه مدل تجمعی بارش باران و سپس برف طی یک هفته ی آتی را مشاهده می فرمایید.

تجمعی بارش باران هفت روزه:

تجمعی بارش برف هفت روزآینده :

 

 

" بررسی آخرین وضعیت شاخص ها "

دوستان یکی از دلایل ریزش هوای سرد طی روز های ابتدایی آذر و همینطور اواسط آن ، منفی شدن شاخص Ao و Nao طی این بازه بوده است که سبب نفوذ  و قدرتنمایی هوای سرد قطبی در باند شمالی کشور گردید و این هوای سرد هم اکنون نیز در اکثر مناطق کشور ، اندکی ضعیفتر پابرجاست اما مدتی است که این دو شاخص مهم  روند صعودی به خود گرفته اند و با توجه به بالا آمدن پر ارتفاع جنب حاره ای و قرار گیری آن در مناطق جنوبی کشور ، ضمن بلاکینگ بارشی جنوب و شرق ، زمینه ی نفوذ هوای سرد عرض های شمالی به کشور فراهم نمی باشد و یک هفته ی آینده جریانات مرطوب و گرم جنوبی در منطقه ی ما جولان خواهند داد . اما پیش بینی ما در ادامه تغییر این روند به نفع ما می باشد بطوریکه امکان نزولی شدن بخصوص شاخص Ao  طی دهه ی دوم دی وجود دارد علاوه بر اینکه پر ارتفاع جنب حاره ای هم از منطقه ی ما عقب نشینی خواهد کرد که همین اندک تغییرات مهم ما را به نیمه ی دوم دی به شدت خوش بین کرده است . پیرو سوالات مکرر شما عزیزان درباره ی زمان ورود موج بعدی سرد و برفی باید عارض باشم بهترین زمان برای تحقق همچنین موجی به نظر دو سوم باقیمانده  ی دی ماه باشد بویژه بازه ی زمانی 15 الی 25 دی که شرایط طبق مدل های امروز کاملا فراهم خواهد گردید .

در ادامه تغییرات احتمالی شاخص های nao و ao  طی دو هفته ی آتی را مشاهده می فرمایید.

انشاالله تغییرات اساسی در نقشه ها و مدل های هواشناسی را هم در کانال هواشناسی مستقل گیلان متوئو و هم وبسایت قرار میدهیم.

" اما پاییزی که گذشت بسیار خاطره انگیز برای ساحل نشینان خطه ی شمال و کم بارش برای نیمه ی جنوبی کشور بود بطوریکه ما چندین موج سرد و برفی را شاهد بودیم که قدرتمندترین این امواج سامانه ی برفی اوایل آذر ماه بود که مازنی های عزیز را بشدت غافلگیر کرد بارش متناوب و گاها شدید برف بهمراه کولاک برف در پاره ای مناطق شاید در خاطرات مردمان این منطقه هم در چنین فصلی دیده نمی شد دمای زیر صفر و بارش برف در مناطقی که حتی فصل  زمستان سخت برفی می شوند لحظات خاطره انگیزی برای مردمان عزیز و زحمت کش این مناطق فراهم کرد استان گیلان علاوه بر بهره مند شدن از این موج برفی ، از چند موج مهاجر اروپایی هم بهره مند شد و دفعاتی به نوبت در شهرهای گیلان شاهد بارش برف یا برف و باران بودیم . اما رکورد بارش ها متعلق به انزلی در استان گیلان بود که مطابق پیش بینی ها اندکی فراتر از احتمالات در نظر گرفته شده بارش داشت .کمترین دمایی هم که طی این مدت در ایستگاههای هواشناسی استان گیلان ثبت شد متعلق بود به دیلمان با دمای منفی 16 درجه ی سلسیوس. ضمن آرزوی تکرار بارش ها ی زیبای برف و باران برای تمامی نقاط کشور عزیزمون ، توجه شما را جلب میکنم به آمار بارشی که همکار عزیزم ، ادمین کانال هواشناسی مستقل گیلان متوئو  آقا محمد عزیز از بندر انزلی زحمت تهیه آن را کشیده.

" مجموع بارش باران در ایستگاه های هواشناسی سینوپتیک استان گیلان طی فصل پاییز 1395"

1. بندرانزلی:1158.03 میلی متر

2. لاهیجان: 709.53 میلی متر

3. کیاشهر : 705.7 میلی متر

4. رودسر : 694.93 میلی متر

5. فرودگاه رشت : 671.45 میلی متر

6. کشاورزی رشت : 656.53 میلی متر

7. آستارا : 611.14 میلی متر

8. تالش: 420.72 میلی متر

9. ماسوله: 363.85 میلی متر

10. رودبار: 144.81 میلی متر

11. دیلمان : 110.9 میلی متر

12. جیرنده : 78.81 میلی متر

13. منجیل : 49.62 میلی متر

انشاالله بارش ها با قدرت طی زمستان پیش رو ادامه دار باشه با سپاس از شما دوستان خوبم که تا انتها با ما همراه بودید پست بعدی ما به امید خدا جمعه ی دیگر. در صورت تغییرات حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد ضمن اینکه شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام هواشناسی مستقل گیلان متوئو از آخرین وضعیت جوی ، آمار بارشی و دما و همینطور آخرین نقشه های بروز شده ی هواشناسی مطلع شوید . منتظر نظرات و انتقادات سازنده ی شما بزرگواران هستیم.

"یا علی مدد"

 

 

 

پیش بینی هوای کشور

نويسنده: میلاد عزیزی شنبه 27 آذر 1395 ساعت 2:14 نظر
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی مستقل گیلان متوئو (1395/09/26)

سلام و درود بی پایان بر دوستان و هموطنان عزیزم در جای جای وطن در واپسین روز های سرد پاییز خدمت رسیدیم با پیش بینی هوای روز های آینده ی کشور لطفا تا پایان ما را همراهی فرمایید.

 

" تداوم سرما در نیمه ی شمالی کشور "

بی شک تنها پدیده ای که طبق آخرین مدل های هواشناسی قابل تایید و تثبیت شده است تداوم سرما در یک سوم شمالی کشور می باشد بطوریکه با تقویت جریانات سرد شمالی و حضور کانترهای سرد و گذر صفوف پرفشار های سرد در باند شمالی کشور ، شرایط برای تداوم سرما تا دهه ی اول اولین ماه زمستان فراهم است ضمن اینکه طی مدت این ده روز الی دو هفته ی سرد ، موج های سرد بارشی هم نفوذ خواهند کرد که اگر با شانس و اقبال مناسب و ناپایداری لایه های مختلف جو روبرو شویم امکان وقوع موج های سرد و برفی چندان دور از ذهن نیست. اما مهمترین عامل پایداری سرما ، نخست تقویت پرفشار سرد سیبری در عرض های شمالی و سپس حرکت غرب سوی آن  و امتداد زبانه های سرد این پرفشار به سمت جنوب غرب آسیا و منطقه ی ما می باشد با تغییراتی که در شاخص های ao و nao طی روز های گذشته شاهد بودیم می توانیم شاهد منفی شدن بخصوص AO طی روز های آینده باشیم که سبب ریزش هوای سرد شمالی به کشور خواهد شد.

                                 

در شکل بالا آخرین تغییرات شاخص NAO طی دو هفته ی آینده را مشاهده می فرمایید امیدواریم با اندک تغییراتی که در این شاخص روی خواهد داد ضمن منفی شدن آن ، شرایط برای تقویت و شکل گیری امواج ناپایدار مدیترانه ای و ورود موج های قدرتمند بارشی فراهم شود.

                                 

در نمودار بالا آخرین  پیش بینی الگوی معتبر GFS از تغییرات AO طی 14 روز آینده را مشاهده می فرمایید ما خوش بین هستیم با روند منفی  AO طی روز های آتی مواجه شویم که مقدمات نفوذ گسترده ی سرما به منطقه ی ما فراهم شود.

" برف و باران، سوغات دور جدید بارش ها در کشور"

     

طی هفته ی جاری کشور ما متاثر از چند موج بارشی خواهد بود . موج اول برای روز شنبه از سمت غرب سواحل خزر شروع به کار خواهد کرد ابتدا برای استان گیلان و اردبیل ، تا حدودی غرب مازندران باید منتظر ظهور ابرهای بارشی و شروع بارش برف و باران باشیم با توجه به کاهش دمای رخ داده در منطقه و پوشش برف در مناطق زیادی از استان های نامبرده ، در مناطق مستعد و سردتر برای اواسط روز شنبه الی اواخر روز یکشنبه به تناوب می توانیم شاهد بارش برف نیز باشیم اما برای خط ساحلی و مناطق غیر مستعد جلگه علی رغم میل باطنی باید عرض کنم در بهترین حالت می توانیم در مناطق غیر مستعد گیلان برفابه و غیر مستعد مازندران مخلوط برف و باران را داشته باشیم ضمن اینکه بارش ها در مناطق غربی سواحل یعنی استان گیلان و غرب مازندران از شدت بالاتری برخوردار خواهد بود تصویر زیر بارش عصر روز شنبه را نشان می دهد.

           

اما برای روز دوشنبه موجی عجول از سمت غرب وارد کشور می شود که سبب بارش برف و باران در استان های کردستان ،کرمانشاه، ایلام ، لرستان ، همدان ، مرکزی ،زنجان،اردبیل، جنوب آذربایجان ها  و با شدت کمتر در استان های قزوین ، البرز و تهران می شود این موج ضمن ادغام با موج به جا مانده از روز یکشنبه در سواحل شمالی کشور، سبب بارش باران و برف تا پایان روز دوشنبه در غرب سواحل خزر و تا بامداد سه شنبه در شرق سواحل می شود (تصویر پایین).

          

اما با خروج موج دوم طی اواخر وقت روز دوشنبه ، موج سوم بامداد سه شنبه این بار از جنوب غرب با سرعت بسیار بالا وارد می شود و سبب بارش برف و باران ابتدا در استان های ایلام ،کرمانشاه، لرستان ، کردستان ،چهارمحال و بختیاری ، شمال فارس ، غرب اصفهان ، مرکزی ، زنجان ، شرق همدان ،اردبیل ، قزوین و سپس غرب سواحل خزر می شود تمام استان های مذکور طی روز سه شنبه از بارش های این موج بهره مند خواهند شد بنابراین موج از سرعت بالایی برخورداره و می توان نتیجه گیری کرد موج دوشنبه و سه شنبه با توجه به سرعت بالایی که دارند بارش های اغلب رگباری و متناوب خواهند داشت ضمن اینکه شدت بارش های موج سوم در استان های لرستان و گیلان خواهد بود.

           

برای روز های چهارشنبه و پنجشنبه تنها بارش های پراکنده در پاره ای از سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد اما این به نظر پایان کار نیست چراکه موج چهارم و آخر اواخر روز پنجشنبه با توجه به الگوهای امروز وارد سواحل شمالی خواهد شد و بارش ها در استان های گیلان و غرب مازندران تشدید می شود و اما این موج با کانتر های سرد همراهی شده که با پشتیبانی پرفشار سرد سیبری به منطقه ی ما نفوذ خواهد کرد که به نظر با تحقق این مدل موج اواخر هفته حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت انشاالله در پست بعدی درباره ی موج آخر هفته بیشتر صحبت خواهیم کرد و تنها یک پیش آگهی از این موج که جای تغییر بسیار دارد ارائه کردیم.موج آخر هفته در مدل زیر.

           

اکنون توجه شما عزیزان را به مدل تجمعی بارش طی ده روز آینده جلب میکنم (تصویر زیر).

و در ادامه مدل تجمعی برف ظرف ده روز آینده.

هموطنان عزیزم در جریان باشید طی روز های شنبه الی سه شنبه در مناطق شمالی و گذر گاههای ارتباطی به این استان ها بارش برف و باران ودر گردنه ها بارش برف و کولاک برف خواهیم داشت بنابراین طی این مدت از سفرهای غیر ضروری به این استان ها خودداری فرمایید و در صورت عزیمت حتما خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز فرمایید ضمن اینکه با توجه به کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور بخصوص برای روز یکشنبه الی دوشنبه ، کشاورزان و دامداران عزیز تدابیر لازم برای جلوگیری از سرما زدگی محصولات باغی و زراعی و همینطور تلفات دامی به کار گیرند تا خدای نکرده شاهد ضرر و زیان به این اقشار زحمت کش کشور نباشیم. در ادامه آنومالی دمایی روز یکشنبه رو مشاهده می فرمایید.

آنومالی دمایی در شکل بالا کاملا گویای عرایض بنده است. عزیزان سرما حداقل تا پایان هفته میهمان کشور بخصوص نیمه ی شمالی خواهد بود و حتما طی روز های آینده موج های سرد دیگری خودنمایی خواهند کرد که ما در پست های بعدی در اسرع وقت اطلاع رسانی میکنیم.

ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان با ما ، تقاضامندیم با نظرات و انتقادات سازنده ، ما را در پیشبرد اهداف و ایده هامان یاری فرمایید. با تشکر از شما مدیریت وبسایت هواشناسی مستقل گیلان متوئو.

" یا علی مدد "

 

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 28 صفحه بعد

گالري تصاوير

عضويت سريع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید
شبکه هاي اجتماعي